Bal karnawałowy – strój biedronki

Tym razem nieco z innej bajki. Już dwa lata kombinowałam jak wywinąć się z szycia stroju karnawołego dla dziecka, no i jakoś mi się to udawało bo Weronisia ma tak wdzięczną urodę, że mogłam jednego roku zrobić z niej przy pomocy posiadanej sukienki japonkę, a w tym roku miałam gotowy strój księżniczki śnieżki (podarowała mi go koleżanka po swojej starszej córce).

Chyba już wspominałam, że od stycznia Ola też uczęszcza do żłobka. Miałam nadzieję, że u niej nie będzie balu, bo długo żadnej informacji w tym temacie nie było. Okazało się jednak, że bal jest. No i co zrobić, kiedy Ola na japonkę się nie nadawała?

Jakoś tak wyszło, że mąż rzucił pomysł biedronki i z racji posiadania czerwonego i czarnego materiału oraz czerwonego tiulu został on zaakceptowany. Miałam tylko problem skąd pozyskać drut do skrzydeł. Trochę się naszukałam w okolicy i w końcu w Kwiatonie kupiłam drut w koszulce, czyli zabezpieczony (bez obaw, że jak gdzieś wyjdzie to dziecko zrobi sobie krzywdę).

No i uszyłam czerwoną spódniczkę z koła z czarnym ściągaczem. Na spodną warstwę tkaniny naszyłam czarne kropki, na wierzchu dalam czerwony tiul.

Skrzydła jak u prawdziwej biedronki mają dwie warstwy, spodnia z tiulu na stelażu z drutu, a wierzchnia z czerwonej tkaniny z czarnymi kropkami.

I w ten sposób powstał strój biedronki. Ola póki co nie chcepozować do zdjęć, bo zamiast pozowania woli zdobyć aparat (przecież tam jest tyle ciekawych guziczków i trzeba wypróbować do czego one służą). Ale uwierzcie mi, że wyglądała w tym cudnie 😉

biedronka

biedronka1

biedronka2

biedronka3

 


DSC_3097

Artykuł został opublikowany Bez kategorii, Dla dzieci, Okolicznościowe, Szycie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika. Obserwuj komentarze za pomocą RSS.Dodaj komentarz lub trackback: Trackback URL.
-->

2 Starsze komentarze

  1. Opublikowano 15 lutego 2015 o 23:10 | Bezpośredni odnośnik.

    Elu specjalnie dla ciebie 🙂 Choć modelka nie chciała się ubrać, już nie wspominając o pozowaniu…. Na balu była ubrana na biało co dawało lepszy efekt…. ale jaka modelka takie zdjęcia 🙂

  2. Opublikowano 14 lutego 2015 o 16:20 | Bezpośredni odnośnik.

    Dodaj zdjęcie z dzieckiem w środku!
    Ela

Dodaj komentarz

Twój email nie zostanie umieszczony na stronie. Wymagane pola zostały oznaczone *

*
*