Boże Narodzenie, Sylwester i bal karnawałowy – sukienki

Mało, że w ostatnim czasie trochę odpuściłam szycie na rzecz drobnych remontów w domu, to jeszcze zostawiłam je sobie na ostatni wieczór przed wyjazdem na święta. Chciałam zrezygnować całkiem z szycia jakichkolwiek sukienek na Boże Narodzenie ze względu na braki w finansach, a tu wpadłam na pomysł z wykorzystaniem niewielkich ilości szarej dzianiny pikowanej, która pozostała mi z innego projektu.

Materiału było mało, więc i sukienka wyszła na mojego młodszego aniołka Oleńkę.

Po obecnym projekcie coraz bardziej jestem przekonana do szycia odzieży. Jeszcze kilka miesięcy temu nie napisałabym tego, bo szycie wszystkiego od początku do końca na stebnówce było dość ciężkie. Overlock w zszywaniu i obrębianiu odzieży jest niezastąpiony.

Tym razem wykorzystałam przy wykończeniach zapomnianą już niejako igłę podwójną. Efekt bardzo mnie zadowolił. Co prawda nie jest on identyczny jak z renderki i wymaga nieco więcej pracy, ale moim zdaniem opłacało się bardzo.

Ola_BN

Ola_BN1

Drugim moim pomysłem jest sukienka balowa doskonała do codziennej zabawy jak i na zbliżający się Sylwester. Weronika z dawien dawna ma strój Księżniczki Śnieżki podarowany mi przez Kasię po jej córce. Nie było problemu póki do Werki przychodziła siostra cioteczna ze swoją sukienką i obie bawiły się w księżniczki. Jak wiadomo jednak dzieci rosną i to szybciej niż nam się wydaje. I tak oto w ostatnim czasie Ola również zaczęła się domagać bycia księżniczką jak jej starsza siostra. Tak więc trzeba było siąść i młodszej córce również uszyć jakąś kreację. Do tego wszystkiego pomyślałam sobie, że kupię jeszcze złotą koronę, zrobię jakąś różdżkę i mam gotowy strój na bal karnawałowy do żłobka.

Ola_sylwester1

Ola_sylwester

Swoją drogą patrzę na Oleńkę i stwierdzam, że jeszcze jest w tym urokliwym wieku dwulatki: ma w sobie ten niesamowity dziecięcy urok i w obu sukieneczkach wygląda jak prawdziwy aniołek. A wam która podoba się bardziej?

 

Artykuł został opublikowany Dla dzieci, Okolicznościowe, Szycie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika. Obserwuj komentarze za pomocą RSS.Dodaj komentarz lub trackback: Trackback URL.
-->

Dodaj komentarz

Twój email nie zostanie umieszczony na stronie. Wymagane pola zostały oznaczone *

*
*