Flakon na róże

Kiedy w ostatnią sobotę zbliżały się urodziny Gabrysi – mojej szwagierki postanowiłam dać upust inwencji twórczej i wykonać dla Niej coś naprawdę niepowtarzalnego. Muszę przyznać, że czas naglił, a pomysłu brakowało. Wybawieniem okazała się stojąca na szafie kolekcja butelek.

Wybrałam ładną ciemnozieloną butelkę. Pierwsze co przyszło mi do głowy to pomalowanie jej w oryginalny wzór. Super, ale… Jest już 20:00, a ja przecież nie mam żadnych farb do szkła. Myśl, kobieto myśl!

Bingo! Wreszcie mam pomysł, który da się zrealizować bez wychodzenia z domu na dodatkowe zakupy. Odgrzebuje kupione ostatnio kupony tkanin i maszynę do szycia. Jeden z nich jest szczególnie inspirujący – wzór składa się z kwadratów z miniaturami drzewa, domu…

Zabieram się do szycia. W głowie ciągle obawa jak to wszystko wyjdzie… Szyłam już rzeczy przestrzenne, ale nie okrągłe. Jak sobie dać radę z liczbą Pi? Mimo rad mojego męża nie wyliczam obwodu butelki ze wzoru tylko mierzę go krawieckim centymetrem, a dno butelki odrysowuje na szablon zostawiając nieco zapasu.

Podzielę się z Wami (przyznam, że ciekawi mnie kto czyta ten wpis – więc jeżeli masz chwilę czasu to proszę chociaż o króciutki komentarz) małym odkryciem – kiedy wszywałam aplikację pierwszy raz wyszło okropnie. Wszywany materiał suwał się, a maszyna robiła z nim co chciała – kto próbował ten wie. Więc na czym polega mój sposób? Na zastosowaniu dwustronnej fizeliny (poszukajcie w Internecie – nie chodzi o robienie reklamy). Najpierw naprasowujemy ją na aplikację, następnie zdejmujemy papierową osłonę i przyprasowujemy do właściwego materiału. Potem obszycie aplikacji idzie jak z płatka.

Jeszcze tylko wszyć gumkę, nieco koronki do ozdoby i gotowe!

Efekt? Widoczny na zdjęciu poniżej. Powstał flakon, do którego z powodzeniem można wstawić np. róże.Mam nadzieję, że się podoba :).

Powyższa kompozycja to dzieło mojego męża. Poniżej możecie obejrzeć wersję z samym  flakonem, tak żeby obejrzeć dokładniej moje dzieło ;).

Flakon

Artykuł został opublikowany Do domu, Szyciei z tagiem. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika. Obserwuj komentarze za pomocą RSS.Dodaj komentarz lub trackback: Trackback URL.
-->

3 Starsze komentarze

 1. Małgorzata Chrobak
  Opublikowano 8 marca 2013 o 12:48 | Bezpośredni odnośnik.

  Bardzo pomysłowo i rewelacyjny efekt:)

 2. Ela
  Opublikowano 13 grudnia 2012 o 16:03 | Bezpośredni odnośnik.

  Brawo Beatko!
  Świetny pomysł!
  Zakładaj ten sklepik…
  Ela

 3. Florysta
  Opublikowano 12 grudnia 2012 o 11:45 | Bezpośredni odnośnik.

  Bardzo ładny flakon! Idealny prezent ! Ciekawy wzór, piękne zdjęcia, gustowny dizajn. Wspaniały prezent dla eleganckich kobiet! tak trzymaj!

Dodaj komentarz

Twój email nie zostanie umieszczony na stronie. Wymagane pola zostały oznaczone *

*
*