Mama zapracowana, czyli zbliża się Wielkanoc…

Kochani, przepraszam was za moją długą nieobecność na blogu. W kilku słowach postaram się napisać co w tym czasie dzialo się u nas.

Jak wiadomo mamą jest się na pełny etat,  ale dzieci rosną i trzeba też zastanowić się jak w to wszystko wpisać jeszcze siebie. Końcem grudnia skończyła się moja przygoda z poprzednim pracodawcą (niestety tak się musialo stać ze względu na naszą wędrówkę ze wschodu na zachód). Już od listopada zaczęłam się rozglądać za pracą, a jednocześnie coraz bardziej dojrzewa we mnie myśl by założyć własną firmę i robić to co lubię. Obawiam się tylko, że z tej mojej pasji to ciężko będzie żyć. Wiadomo opłaty, ZUS, podatek – na to wszystko trzeba zapracować no i coś jeszcze ponad to by się przydało.

Póki co jestem bezrobotna, co nie znaczy że mam czas odpoczywać (co widać jak długo mnie tu nie było). Kiedy tylko odprowadzę dziewczynki do żłobka, wracam,  szybko gotuję zupę, sprzątam, piorę i prasuję, a zaraz potem siadam przy mojej maszynie do szycia i to już cała bajka. Jak wiecie nadchodzi Wielkanoc, a więc szyję zajączki, gąski, kurczaki, jajka, koszyczki. Jedna gąska powędrowała już do znajomej. No i słyszę, że moje produkty wam się podobają.

To wszystko utwierdza mnie, że warto się starać i mimo wszelkich obaw i przeciwności pisać projekt na dofinansowanie z Urzędu Pracy. Ciągle mam obawę, bo stykam się z dość przykrymi przypadkami wśród osób obracających się w temacie szycia. Ale miałam też okazję natknąć się na kilka bardzo życzliwych osób, dzięki którym mam siłę by walczć o realizację swoich marzeń 😉 Dzięki ks.Bartku, Olu z Patchwork Wrocław, Olu z Lupikowa, Moniko z NappiMe, Marto z Rupieciarni.

Czas wracać do pracy, więc na sam już koniec pokażę wam kilka moich skończonych projektów:

Zajączki Wielkanocne

 

Stado baranów na Wielkanoc

stado baranów

Zając Wielkanocny – do zdobycia w konkursie Wystrojeni dla Lilki na blogu Mamine Skarby

Koguty – przytulanki dla maluchów na Wielkanoc

kogut

Artykuł został opublikowany Bez kategorii, Dla dzieci, Do domu, Na sprzedażi z tagiem. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika. Obserwuj komentarze za pomocą RSS.Dodaj komentarz lub trackback: Trackback URL.
-->

1 komentarz

 1. Opublikowano 12 marca 2015 o 14:52 | Bezpośredni odnośnik.

  Beti! Ja cię zachęcam do szycia!
  Uda się!
  🙂
  Ozdoby wielkanocne prezentują się świetnie.
  Uściski!
  Ela

Dodaj komentarz

Twój email nie zostanie umieszczony na stronie. Wymagane pola zostały oznaczone *

*
*