Potrzeba matką kreatywności – kosz na zabawki i ręcznik kąpielowy

Moje ostatnie wielkie odkrycie jest szokujące. Ola i Weronika razem wzięte potrafią tak się czubić w tej siostrzanej miłości że czasem mam ochotę wystawić je za okno dla niewielkiej ochłody ich zapędów…

Ale nie jest to takie złe, bo wszelkie skumulowane w ciągu dnia emocje dają upust mojej wieczornej kreatywności. Miłość między siostrami kwitnie, a tym samym ilość pomyslów w mojej glowie wzrasta do poziomu w którym nie nadążam z ich realizacją, bo czasu ciągle zbyt mało.

Na początek może kilka słów o rzeczach praktycznych i trochę o uwalnianiu „resztek tkanin” z mojej szafy.

W wyniku potrzeby ogarnięcia zabawek będących w każdym zakątku kuchni uszyłam kosz do krzesła młodszej córy. Znalazły się jakieś resztki bawełny surówkowej i tkanina w kwiaty która dodała nieco uroku. Co prawda wzór niezbyt dziecięcy, ale obyło się bez dodatkowego nakładu finansowego. No i najważniejsze że w kuchni nareszcie da się szybko ogarnąć wszelkiego rodzaju zaplątane zabawki dziecięce.

kosz

kosz1

kosz2

kosz3

Kilka dni temu, również z potrzeby, powstał ręcznik kąpielowy (dwa których używaliśmy dla Oli są już dla niej zdecydowanie za małe, a ja lubię te ręczniki z kapturkami). Najłatwiej pójść do sklepu i kupić, ale to nigdy nie to samo co mieć coś niepowtarzalnego, o przyjemności szycia nie wspominając. No więc okazało się, że z czasów kiedy popełniłam kilka pieluszek wielorazowych został mi całkiem spory kawałek mięsistej hiszpańskiej froty bawełnianej idealny na mega ręcznik ( 97×97 cm). Nie posiadałam lamówki, a chciałam by wykończenie było ładne. I w tym momencie wpadły mi w ręce resztki kremowej bawełny satynowej. Efekt oceńcie sami.

recznik

recznik1

recznik_Ola

recznik_Werka

 

Artykuł został opublikowany Bez kategorii, Dla dzieci, Do domu, Szycie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika. Obserwuj komentarze za pomocą RSS.Dodaj komentarz lub trackback: Trackback URL.
-->

Dodaj komentarz

Twój email nie zostanie umieszczony na stronie. Wymagane pola zostały oznaczone *

*
*