PUL-owy śliniaczek

śliniak PUL

Ostatnio zamiast spać tworzę i tworzę… I skończyć nie mogę, ponieważ do głowy wciąż wpadają mi nowe pomysły.

Tym razem opracowałam nowy krój mini śliniaczka z kieszonką z materiału PUL. Dlaczego taki? Postanowiłam pomyśleć również o tych małych brudaskach, które nie wymagają wielkiego otulania do jedzenia.

PUL jest świetnym nieprzemakalnym materiałem (nie to co tkaniny ze zwykłym laminatem), a wykończony satynową lamówką daje naprawdę niepowtarzalny efekt. Wszystko co wypadnie z buzi maluszka trafi do kieszonki, zamiast na ubranko. Jednym z pomysłów z których jestem najbardziej dumna jest dodatkowa warstwa PUL w kieszonce. Dzięki temu jest ona sztywniejsza i zawsze pozostaje otwarta. Do zapinania nie stosuję rzepów, ponieważ szybko się niszczą, przestają się trzymać i niemowlę może bardzo łatwo samo ściągnąć śliniak. Zamiast tego używam plastikowych napek (takich samych jak w pieluszkach wielorazowych), które są trwałe, nie rozpinają się zbyt łatwo i są bezpieczne dla małych dzieci.

W mojej ocenie największą zaletą takiego śliniaka jest łatwość czyszczenia. Po użyciu wystarczy spłukać wodą. Można go zabrać ze sobą na spacer, ponieważ bez trudu zmieści się nawet w najmniejszej torebce.

śliniak PUL

Artykuł został opublikowany Dla dzieci, Na sprzedaż, Szyciei z tagiem, . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika. Obserwuj komentarze za pomocą RSS.Dodaj komentarz lub trackback: Trackback URL.
-->

2 Starsze komentarze

 1. Małgorzata Chrobak
  Opublikowano 11 marca 2013 o 10:28 | Bezpośredni odnośnik.

  Niezwykle praktyczny i pięknie wykonany:)

 2. Opublikowano 11 marca 2013 o 07:13 | Bezpośredni odnośnik.

  Ciekawy krój.
  Zapięcie na ramieniu zamiast z tyłu jest wygodniejsze i dla mamy i dla maleństwa.
  Sprytna jesteś!

Dodaj komentarz

Twój email nie zostanie umieszczony na stronie. Wymagane pola zostały oznaczone *

*
*